top of page

Jak se zbavit vrásek na čele, kolem očí a úst...

 

Prohlubující se vrásky na čele a mezi obočím představují od určitého věku zejména pro ženy nechtěný estetický problém. Někomu samozřejmě mohou přidávat na charismatu, většina lidí se s nimi však jenom nerada smiřuje. Pokud řešíte, jak se účinně zbavit vrásek  a toužíte se opět radovat při pohledu na svou krásně vypadající mladistvou pleť, tak čtěte dál.

Co způsobuje vrásky?

První vrásky mají tendenci se objevit na obličeji v oblastech, kde se kůže přirozeně ohýbá  během výrazů obličeje. Díky tomu se pokožka časem stává tenčí a méně pružná. Vrásky mají také tendenci se objevit na částech těla, které se vystavují  často slunečnímu záření, jako je obličej a krk, zadní části rukou a paže. Vrásky jsou přirozenou součástí stárnutí a ovlivňují každého. Nicméně, mnoho lidí nemá rádo vzhled vrásek.

Facial

Jak se dělají vrásky?

Vrásky jsou přirozenou součástí procesu stárnutí. Jak lidé stárnou, jejich kůže se stává tenčí, sušší a méně elastická, což znamená, že je méně schopna se chránit před poškozením. To vede ke tvorbě vráskám, záhybům a vráskám na pokožce. Mimika obličeje, jako je úsměv, mračení nebo mžourání, vede k rozvoji jemných linek a vrásek již v mladém věku. Tyto linky se prohlubují, jak člověk stárne.

 

Když je člověk mladý, jeho kůže se napíná zpět. Jak stárne, kůže ztrácí svou pružnost a pro pokožku je obtížnější se vrátit zpět, což vede k trvalým vráskám. Vrásky se liší u lidi různých tónů pleti díky strukturálním a funkčním rozdílům v pokožce. Výzkum ukazuje, že kůže je silnější u černých a asijských lidí, což je pravděpodobně chrání před vráskami na obličeji.

Vystavením ultrafialovému (UV) světlu v opalovacích salonech, opalovacích solárii a outdoorovým sportům vede ke zvyšování vývoji vrásek. UV světlo štěpí kolagenová a elastinová vlákna v kůži. Tato vlákna tvoří pojivovou tkáň, která podporuje pokožku. Jak se tato vrstva rozpadá, kůže se stává slabší a méně pružná. Kůže začne klesat a objevují se vrásky. Tmavší pleť obsahuje více melaninu a chrání kůži před mnoha škodlivými účinky UV záření.

 

Lidé, kteří pracují na slunci, mají více vrásek. Nošení oblečení, které pokrývá pokožku, jako jsou klobouky nebo dlouhé rukávy, může oddálit vývoj vrásek. Pravidelné kouření urychluje proces stárnutí pokožky, protože snižuje přívod krve do pokožky. Alkohol navíc dehydratuje pokožku a  je pravděpodobnější, že se objeví suchá kůže a vrásky.

Botox Treatment

Existuje mnoho metod na odstranění vrásek, plastická chirurgie, lasery, nebo výplněmi

 

 

Aktuálně se používají retinoidy na odstranění vrásek, které pocházejí z vitaminu A. Jejich cílem je odstranit jemné vrásky, hyperpigmentací, a vyhladit kůži. Dělá se to tak, že se zvýší produkce kolagenu v kůži. Nicméně, použití retinoidů je vhodné pokud se spálíte na slunci, dále se využívají na redukci akné a zlepšení stavu mastné a problematické pleti.

Účinné látky v krémech proti vráskám se liší podle typu a koncentraci. Koncentrace v krému  budou výrazně nižší než, které jsou na předpis. Koncentrace bude mít vliv na to, jak dobře zafungují. Lidé mohou zaznamenat výsledky z následujících léků: Retinol, alfa hydroxy kyseliny kinetin, koenzym Q10, peptidy mědi, antioxidanty.

Dermabraze


Dermabraze je chirurgický zákrok, který zahrnuje mechanické obroušení horních vrstev kůže s rychle se otáčejícím zařízením. Dermabraze si klade za cíl odstranit jemné vrásky,  tetování, jizvy po akné, a jiné typy jizev.

Tento postup může způsobit strupy, otoky a změny barvy kůže. Tyto barvy vymizí po 2 týdnech, ale některé mohou zůstat po dobu několika měsíců.

 

Požadovaných výsledků nedosáhne okamžitě a nemusíte vidět žádné zlepšení po dobu několika měsíců.

Mikrodermabraze je méně invazivní postup. Jedná se o stříkání mikrokrystalů oxidu hlinitého na povrchu kůže. Někteří praktici používají kapesní zařízení s jemnými diamantovými krystaly a silným vakuem k odstranění částic, které ji čistí na kůži. Tento typ léčby napomáhá hladšímu vzhledu kůži a snižuje výskyt linek a vrásek, rozšířené póry, hrubou kůži, a poškození sluncem.

Když se rána léčí z laserové nebo lehké chirurgie, nová kůže je hladší a těsnější. Ablativní laserové resurfacing může trvat několik měsíců léčit,

Novější terapie pomocí laserové technologie může léčit rychleji.

Osoba může potřebovat několik ošetření, než se jejich kůže cítí pevnější a zdá se svěží, ale doba zotavení je rychlejší.

Homemade Skin Care

Botox


Botox se používá k odstranění mimických vrásek. Nejčastější aplikací je odstranění vodorovných vrásek na čele. Kosmetický profesionál bude používat ke snížení vrásek vstřikováním malých dávek Botoxu do cílových svalů. V případě, že svaly již nemohou utáhnout zploštělou kůží,  a navrátí méně vrásčitý a hladší vzhled.

Botox může odstranit vrásky na čele, čáry mezi očima a  kolem koutků očí. Změny obvykle trvají 3–4 měsíce, takže mnoho lidí chodí na opakované injekce

Chemické peelingy


Chemický peeling se používá pomocí chemického roztoku, který se aplikuje na požadované oblasti, což způsobuje odumření kůže, která se nakonec odloupne. Regenerovaná kůže má tendenci být hladší než stará kůže. Lidé si mohou koupit některé typy chemických peelingů bez receptu. Nicméně, nejlepší je se poradit  s odborným pracovníkem.

Facelift
Facelift, nebo rhytidectomy, je typ kosmetické chirurgie, která si klade za cíl, aby lidé vypadají mladší. To obvykle zahrnuje  odstranění nadbytek kůže na krku a na tvářích, dojde k vypnutí kůže a částečnému vyhlazení některých vrásek. Je však třeba upozornit, že vrásky vznikají vlivem činnosti mimických svalů u každého jedince individuálně a není je možné operací trvale odstranit. Doba hojení může být zdlouhavá s modřinamí a otoky po dobu několika týdnů po operaci.

Výplně


Mezi výplně měkkých tkání patří kolagen, kyselina hyaluronová, nebo tuk. Kosmetický profesionál bude vstřikovat výplň do hlubších obličejových vrásek a vyhlazovat je, aby pokožka nabyla větší objem. Lidé mohou někdy zaznamenat otoky a modřiny v postižených oblastech na krátkou dobu. Stejně jako u léčby Botoxem, Tyto metody jsou krátkodobé, a lidé mohou chodit na pravidelné injekce. Výsledky závisí na několika faktorech, včetně toho, kde jsou vrásky a jaká je jejich hloubka.

Natural Soap Bars

Prevence


Každý z nám má vrásky a jemné linky , které se časem stanou výraznějšími. Zde jsou některé způsoby, jak zabránit nebo snížit jejich vývoj:

 

Použití ochrany proti slunci. Zamezení UV záření snižuje poškození kůže. Dermatologové doporučují nosit klobouk a oblečení na ochranu pokožky a používat opalovací krém SPF 30 nebo vyšší každý den.

 

Pravidelně hydratuje. Hydratační zabraňuje suchu, což snižuje riziko vzniku vrásek.

 

Přestaňte kouřit. Kouření výrazně urychluje stárnutí pokožky a způsobuje vrásky na kůži.

 

Pijte méně alkoholu. Alkohol dehydratuje pokožku.
 

Jíste zdravou, vyváženou stravu. Konzumace hodně ovoce a zeleniny může zabránit poškození kůže, přičemž cukr a rafinované sacharidy mohou urychlit stárnutí pokožky. Myjte si obličeje dvakrát denně. Použijte jemný čisticí prostředek. Umyjte si obličeje po silném zapocení. Pot může dráždit pokožku.. To platí zejména při nošení klobouku nebo helmy.

bottom of page